news

O nas

Portret firmy

Vortex Energy jest jednym z pionierów sektora OZE w Polsce i posiada ponad 19-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju i realizacji projektów farm fotowoltaicznych i parków wiatrowych na terenie Polski i Niemiec.

Od początku istnienia Vortex Energy, łączna moc zrealizowanych projektów w Polsce i w Niemczech wynosi ponad 458 MW, z czego około 346 MW w Polsce. Obecnie działalność firmy koncentruje się wyłącznie na terenie Polski.

Nasza oferta obejmuje rozwój projektów wiatrowych i fotowoltaicznych – na co składa się m.in. zaplanowanie parku, pozyskanie tytułów prawnych do gruntów i ich zabezpieczenie, prowadzenie postępowań administracyjnych zmierzających do uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych, a także realizacja inwestycji, czyli przeprowadzenie procesu budowy oraz uzyskanie wszelkich decyzji i pozwoleń, niezbędnych do eksploatacji parku wiatrowego lub farmy fotowoltaicznej.

Ponadto świadczymy usługi zarządzania technicznego i handlowego dla wszystkich instalacji OZE.

Nasza siła tkwi w kompleksowym, technicznym, ekonomiczno-finansowym i prawnym due diligence. Jesteśmy kompetentnym partnerem na polskim rynku energetyki wiatrowej i solarnej.

Od 2023 roku należymy do grupy Vitol – światowego lidera w dziedzinie energii, obsługującego od ponad 55 lat międzynarodowe rynki energetyczne.

Vortex Energy posiada w swoim portfolio projekty fotowoltaiczne i wiatrowe na różnym etapie rozwoju o łącznej mocy ok. 3 GW. Spółka ma obecnie kilkadziesiąt projektów gotowych do budowy na terenie Polski. Są to projekty farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 120 MW.