Aktualności

Vortex Energy w Belgii

W połowie 2017 roku grupa Vortex Energy otworzyła w Brukseli swój kolejny oddział. Podobnie jak zespół polski, Vortex Energy Belgique opracowuje, planuje, pozyskuje finansowanie i realizuje projekty związane z energią wiatrową.

Już w kwietniu 2018 roku zespół Vortex Belgique odniósł wielki sukces: rozwój farmy wiatrowej Olen we Flandrii. Planowane jest rozpoczęcie budowy 3 turbin wiatrowych o łącznej mocy 6 MW.

Tymczasem liczba projektów na wcześniejszym etapie rozwoju stale rośnie. W Meix-devant-Virton zostały już podpisane umowy dzierżawy z właścicielami nieruchomości. W Walonii kolejnym krokiem jest ocena środowiskowa. Również w innych rejonach zabezpieczane są tereny pod przyszłe inwestycje.

Vortex Energy Belgique to zmotywowany zespół stawiający sobie ambitne cele, nie tylko w zakresie transformacji energetycznej, ale także zmian społecznych w Belgii. „Naszą misją jest rozwijanie energii odnawialnej w sposób zrównoważony i społecznie odpowiedzialny. Naszym celem jest zjednoczenie polityków, właścicieli gruntów, władz lokalnych, inicjatyw obywatelskich, osób zainteresowanych, organizacji pozarządowych itp., aby promować realizację konkretnych projektów z zakresu energetyki wiatrowej w Belgii”, wyjaśnia Dyrektor zarządzający, Pieter Joseph.