Firma vortex energy dodała wiatru w skrzydła 90 uczniom startującymi w minimaratonie

Firma vortex energy dodała wiatru w skrzydła 90 uczniom startującymi w minimaratonie

Bez zaangażowania partnerów i patronów minimaraton w ramach imprezy E.ON Kassel Marathon nie doszedłby do skutku w dotychczasowej formie. Jednak dzięki pokryciu kosztów wpisowego przez firmy partnerskie, dzieci i młodzież mogły wystartować w biegu za darmo. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników – ponad 5 tyś. minimaratończyków – jest to naprawdę niebagatelne wsparcie.

Firma vortex energy sprawiła wielką radość uczniom szkoły im. Alberta Schweitzera – nie tylko opłaciła wpisowe 90 uczniów tej szkoły, lecz również ufundowała im odblaskowe koszulki z napisem „Pomyślnych wiatrów dla naszych ASów”. To dało pewność, że młodzi biegacze bardzo szybko dotarli do mety na stadionie miejskim w Kassel. Jak zdradziła nam ich nauczycielka Vanessa Dieterich, szkolne „ASy” biorą udział w minimaratonie już od pięciu lat.

Firma vortex energy to symbol dynamiki i wytrwałości w branży energetyki wiatrowej. „Od wielu lat wspieramy naszych pracowników w dbaniu o zdrowie i motywujemy ich do udziału w biegu Kassel Marathon. Udostępniamy im niezbędne wyposażenie, co więcej – kilka razy wystawiliśmy nawet własną firmową sztafetę”, wyjaśnia dr Florian Leuthold, dyrektor operacyjny vortex energy Holding AG. Jako że firma ma korzenie właśnie w mieście Kassel, objęcie patronatem minimaratonu jest jak najbardziej logicznym krokiem. „Cieszy nas niezwykle, że możemy pomóc kolejnemu pokoleniu uczniów ze szkoły im. Alberta Schweitzera przekonać się do sportu.”, tłumaczy nam Till Jeske, dyrektor generalny vortex energy Holding AG.