Firma vortex energy przekazuje 5 tyś. euro na modernizację dzwonów kościelnych w miejscowości Naundorf

Firma vortex energy przekazuje 5 tyś. euro na modernizację dzwonów kościelnych w miejscowości Naundorf

Naundorf. Prezes vortex energy Deutschland GmbH, Philipp Jeske, wręczył Thomasowi Meinhofowi, pastorowi dzielnicy miejskiej Seyda, opiekującemu się również parafią Naundorf, datek w wysokości 5 tysięcy euro. Przy wręczaniu darowizny, które odbyło się dnia 21 września w 650-letnim kościele, obecny był również kierownik ds. współpracy zagranicznej, Bernd Brinkmann.

Instalacja napędu elektrycznego

Datek przekazany gminie kościelnej ma zostać przeznaczony na modernizację starych dzwonów. Za te pieniądze w dzwonnicy kościelnej zostanie zainstalowany nowy napęd elektryczny. System odciąży znacznie członków wspólnoty, cieszy się Meinhof. Bicie dzwonów kościelnych to stara tradycja gminy, która nie może przeminąć. Dlatego też tak ważna i pomocna będzie ta modernizacja, wyjaśnia nam pastor. Póki co „dzwony sprzed wieków” poruszane są siłą rąk zaangażowanych członków parafii. Jak opowiada nam duchowny, zainteresowanie wspólnoty niewielkim kościołem w Naundorf jest naprawdę duże, co widać było również w trakcie ostatnich prac renowacyjnych. Parafianie wyszlifowali i pomalowali ławki, a to jeszcze nie wszystko– chwali ich pastor Meinhof.

Symboliczne przekazanie czeku

Symboliczne przekazanie czeku z datkiem jest dla Philippa Jeske i Bernda Brinkmanna wyrazem tego, jak bardzo ważne są dla nich partnerskie i przejrzyste relacje z mieszkańcami gmin. Owo niezwykłe przedsięwzięcie zainicjowali wspólnie pan Iris Dombrowitzki, członek rady kościelnej, oraz prezes Philipp Jeske, którzy spotkali się na stoisku informacyjnym firmy vortex energy GmbH w trakcie święta miasta Zahna-Elster w dzielnicy Gadegast. Bardzo szybko wdrożyli oni w życie poczynione wówczas wstępne uzgodnienia dotyczące wsparcia finansowego na rzecz kościoła w Naundorf. Panowie poznali się na zebraniu właścicieli firmy w roku 2012 podczas realizacji projektu farmy wiatrowej Gadegast, będącego wówczas w fazie projektowej i zdobywania zezwoleń. Firma vortex energy GmbH jest wykonawcą i eksploatatorem elektrowni wiatrowych w Niemczech i w Polsce. (mz/mm)

Przekazanie darowizny w Naundorf: 5 tyś. euro na modernizację kościelnych dzwonów | Jessen – Mitteldeutsche Zeitung – Przeczytaj artykuł MZ online:

fotografia:

Pastor dzielnicy miejskiej Seyda – Thomas Meinhof – ma powód do radości: w poniedziałek prezes vortex energy Deutschland GmbH przekazał na jego ręce darowiznę w wysokości 5 tyś. euro. Kwota ta ma zostać wykorzystana na modernizację starych dzwonów.